Pozvánka
 

neděle 27.3.2005

KD Válcoven plechu Frýdek Místek

Deratizace „zvolte si sami !!!“

 

Máte volbu . Rozhodli jsme se uspořádat mejdan ve smyslu přísloví “za málo peněz hodně muziky“. Divíte se názvu ? Impulzem pro vznik Deratizace je současný stav na scéně, kde působí lidé s podivnými praktikami… Nejsme schopni nečinně přihlížet slepé důvěře návštěvníků párties, tomu jak se s nimi zachází a co jim je za jejich peníze nabízeno. Cílem tohoto projektu je otevřít lidem oči a dát jim možnost výběru. Nablýskaný „tunel“ na lidi nebo „obyčejná“ radost z hudby.

… a proto si dá stará dobrá garda techno djů dostaveníčko o velikonoční neděli 27.března ve známém prostoru KD Válcoven plechu ve Frýdku Místku. Nikoho z nich není třeba sáhodlouze představovat. Z Prahy přijede podpořit myšlenku Nika77, ze severu Čech Hrdzavý a Škaredý (aka Daho a Ginger) ve společném ping pong setu doplněném o mikrofón a jejich bezprostřední dojmy. Jižní Moravu zastoupí obvyklý podezřelý Kaisersoze a místní luhy a háje dvojice Roman Hyde a Raa.O. Za mladou nastupující generaci dostane prostor nadějný dj Deeper. Hostem večera bude maďarská DJane Technodeluxe prezentující anglické techno, která se představí na severu Moravy poprvé. Jako specialitku Deratizace nabídne beat box vystoupení,které zařídí Tweety Twizta.

Odpočinek zajistí chill-outový stage. Zde vás bude hudebně provázet uznávaný Boris Carloff live. K dokreslení pohody a klidu v tomto prostoru jistě přispěje i čajovna.

Nekomerční podtext akce podtrhují nízké ceny na barech (budou zveřejněny před akcí na internetu) a vstup 130,- Kč.

 

DJane Technodeluxe

 

" . . . hudba je pro mě něco takového, jako jsou pro malíře štětce. Vyjadřuji s ní svoje nejhlubší city, myšlenky. . ."

Maďarská djka Technodeluxe začala hrát v roce 2000. V té době ji zaujal švédský a německý styl techna. V roce 2001 se dostala do skupiny FACTORY OF ISLAND jako rezidentní djka. Kvůli rozdílnosti v názorech se formace rozpadla a iniciativu převzali jiní, ani tak projekt dlouho nevydržel. V listopadu 2001 dostala možnost zahrát si na světoznámé I love techno .

V té době přišla na to, že se se švédským technem nedokáže ztotožnit. Stále více přichází na chuť anglické a slovenské tvorbě. Právě v tomto okamžiku dospěla k tomu, že právě tímto druhem techna umí vyjádřit sama sebe. Velký vliv na její další vývoj měli tito producenti: Makaton, Regis, Surgeon, Functio, Toky, Dalo, Hu, Christian Wünsch, Inigo Kennedy... atd.

V současnosti patří do skupinky POVERA PRODUCTION , kterou založila. Pomocí techna se pokouší odkázat lidem, aby přijali její myšlenky a porozuměli jim. Za poslední dobu jí začala zajímat minimal tématika, v té sehrál velkou roli Daho . To co je ale skutečně „ona“ tím jsou stále anglické, španělské a slovenské beaty.

 

" . . . Pocity když poslouchám MAKATONa, DALA a nebo REGISe se nedají s ničím porovnat. Usiluji o to, abych se stále zlepšovala, abych uměla stále lépe a lépe vyjádřit svoje myšlenky. Na to je techno ten pravý prostředek hned po štětci tužce a tuši. "