::
Mortal Combat
::
Episode 8
     

    SOAPESPIERRE V JABLONCI A FRÝDKU MÍSTKU
    

Ronny – rozhovor     

 

  Jak dlouho hraješ jako dj? Začínal jsem v roce 1986, v bývalém DDR J !
  Hrál jsi vždy techno? Už v počátcích jsem byl velmi aktivní dj. Hrával jsem na diskotékách. Později, v roce 1991 jsem objevil techno a začal hrát EBM a industrial. Měl jsem velni rád rannou produkci Underground Resistance, kterou jsem také hodně hrával.
  Co konkrétně si hrál ve svých začátcích? Jak už jsem řekl, hodně UR, frankfurtský zvuk i belgické věci. Velice mě ovlivnili Robert Hood aka The Vision a Jeff Mills. Waveform Transmission 1. je absolutně moje nejoblíbenější deska! Dále mám velmi v oblibě produkci labelu Plus 8.
  Máš rád temnou, nebo veselejší formu hudby? Velmi záleží na prostoru, atmosféře a náladě. Hraju obojí, jde o to, aby se lidi bavili.
  Co posloucháš doma? Rozhodně tedy ne techno. Hodně kytarový zvuk. Kdysi jsem byl obrovský fanoušek Depeche Mode a tak se co se týče domácího poslechu ubírám tímto směrem. Smashing Pumpkins, Placebo atd.
  Kde hráváš v Německu a kde hráváš nejraději? Hraju rád především tam, kde jsou příjemní, pohodoví lidé. Psycho Thrill Koln, Tresor Berlin, Distillery Leipzig a samozřejmě 8. Mai v Chemnitz.
  Máš rád velké party, nebo spíše menší kluby? Určitě mám radši menší kluby! Je tan mnohem lepší kontakt s lidmi. Větší akce ale mají také svoje plusy.
  Hrál si už někde v zahranicí? Ano, Česká republika, Holansko, Polsko, Rakousko.
  Co říkáš na česká děvčata? Naprosto jinak tančí, než u nás. Víc používají boky a je to pak pěknej pohled je sledovat : ) Jsou přátelské, rády si připijí a to je pak nebezpečné ! : )
  Co vzkážeš českým partypeople? Vždy mě v česku skvěle přijali a tak snad jen, že se na ně opět velice těším.