Profil
::
Inigo Kennedy (UK)
     Inigo Kennedy
     Narodil se v severním Londýně v roce 1972 a už od ranného dětství se obklopoval vším, co se týkalo elektroniky. V dospívání si oblíbil interprety jako např. Howard Jones, Jean Michel Jarre nebo Depeche Mode a současně snil o tom,že jednou bude mít Yamahu DX7.
     V průběhu osmdesátých let jej ve velké míře ovlivňovala experimentální, industriální a alternativní hudba, ze které nakonec čerpal pozdější inspiraci ve své tvorbě.V neposlední řadě to byla vlna Acid Housu, která u něj vypěstovala pozdější vášeň pro techno. Pak přišlo zlomové období let 94 – 96, když na Univerzitě v Manchestru studoval obor elektronické inženýrství – speciálně vývoj digitálního signálu, což jej zajímalo více, než mnohé jiné teorie. Koupě Rolandu D-50 a Casia FZ-1 v roce 94 odstartovala jeho techno producentskou dráhu.
     Jeho první pokusy o průnik na Manchesterskou scénu vyvrcholily vítězstvím v show Johna Berryho na rádiu Kiss 102 – Manchester, následované vydáním první desky s názvem “The Bond“ v roce 96. Po tomto úspěchu začal zasypávat materiálem Karla O´Connora (Regis) z Downwards a to vyústilo ve vydání jeho druhého Ep, tentokrát na labelu Zet, což je sesterský label Downwards. Psal se rok 98 a po několika dalších Ep a jednom Albu byl projekt Zet ukončen. Současně začala fungovat spolupráce s vynikajícím slovinským Dj a producentem Umekem (seznámily se u Zet) a Inigova Djská působnost se začala orientovat více na východní Evropu. V druhé polovině devadesátých let Inigo s podporou lidí z Downwards (O´Connor a Sutton) a Integrale Muzique (Tony Vierra) vyvinul několik projektů a pod pseudonymy produkoval u několika různě zaměřených labelu např. jako Tomito Satori na Exhibit, jako Torsnum na Sheer a minimalisticky zaměřený Reducer na Installation. Díky nasbíraným zkušenostem a nastřádanému hudebnímu materiálu začal Inigo vystupovat po klubech a parties i jako live act a měl možnost se setkat s Marco lenzim a spolupracovat s ním na produkci Marcova labelu Molecular Recs. nebo teřba s Cold Dusts na jejich domovské stanici Red Seal. Následovala dlouhodobá kooperace s Timem Taylorem na jeho Missile Records a Fear of music. Tímto ovšem výčet produkcí nekončí, Inigo se objevil na mnoha dalších labelech např. Potential, Rodz Konez, Blackout Audio, Ergonomix, Speaker attack, Morpheus, Urban Substence, Electracom a Expire, zahrnující remixi pro Space djz a např. i české Fylo.
     K tomu je také třeba zmínit Inigův vlastní label Asymetric, založený v roce 99 vyznačující se jeho specifickým zvukem a téměř kultovním stylem. Vedle vydávání je ještě třeba zmínit jeho vzrůstající celosvětové djské působení, jeho sety už mohly slyšet příznivci elektronické hudby v Brazílii, USA, Španělsku, Německu, Itálii, Irsku, Švédsku, Holandsku, Portugalsku, Bulharsku, Slovinsku, Česku, Belgii, Chorvatsku, Rakousku, Izraeli, Austrálii a i v Jižní Africe.

Angelo Mike ¦ Grining ¦ Jay Cortez ¦ Johannes Leonid ¦ Laura Level + Rodent ¦ Lucasch ¦ N.One ¦ Raa.o ¦ Roman Hyde ¦ Skipworker ¦ Toky ¦ Trancegate ¦ User