Profil
::
Skipworker
Skipworker


     Hudební vývoj Skipworkera byl od počátku doprovázen velkým zájmem o alternativní odnože taneční, v počátcích částečně i rapové hudby. Začátky kariéry Dje Skipworkera sahají hluboko do devadesátých let. V roce 1995 se oficiálně zrodil pseudonym „SKIPWORKER“ a první vlastní klubová akce v Mladé Boleslavi čímž vyvrcholil přerod z komerčního na klubového Dje. Současně s aktivní účastí na mnoha důležitých parties se Skipworker i spolupodílel na pořádání dalších, převážně daleko za hranice okresu Mladá Boleslav sahajících akcí v Jizerských horách, Trutnově, Jičíně, České Lípě … .
     Od roku 1995 spolupracoval jako rezident DJ (s již neexistující) agenturou X - Production díky čemuž si mohl zahrát již v té době s mnoha zahraničními Dji. Od roku 1997 se stává rezidentním Djem v (již neexistujícím) mladoboleslavském klubu Černá Vdova kde si za přibližně 4 letou působnost zahrál snad s tehdejší kompletní tuzemskou špičkou podobně jako zahraničními DJ´s jako Mike Van Dyke atp. … . Souběžně s rezidentstvím v Černé Vdově se Skipworker kolem roku 1998 stal domovským Djem i v tehdy konkurenčním klubu „Posilovna“ v Mnichově Hradišti. Do současnosti si Skipworker zahrál snad v každém větším městě v ČR nevyjímaje nejprestižnější tuzemské kluby jako Radost FX (rezident v období 6 měs. v r. 1997), klub Roxy, Karlovy lázně (Paradox) … . Z velkých party či festivalů se Skipworker zúčastnil Lucky People Center (1997) kde okusil atmosféru opravdu velké party po boku mj. Darena Pricea, následně si zahrál i na party v pardubickém „Lku“ s Darenem Emersonem a nevyhnul se ani příležitosti zahrát si na křtu CD Paula Van Dykea v Radosti FX (1998) či úspěšnému festivalu Lucky People Center na Probošťských jezerech (2000), Nevynechal dále ročníky festivalu Mácháč (1999/2000) a Summer Of Love (2000), Orion Hall (Ostrava / 1999), Citadela (Brno/ 1999), Garage 007 (Brno / 1998). V roce 1997 namixoval DJ Skipworker druhý díl kompilační řady TECHNO ENERGY (s Igorem Patakym), následně i 12-tý díl prestižní kompilační řady HOUSE PARTY pro pražské nezávislé vydavatelství Next Era se kterým v uvedeném období také úzce spolupracoval. Současnost Dje Skipworkera je ve znamení dalšího vývoje mixovací techniky a hudebního zaměření směrem ke stylům techno / tech house (dříve i house) dále také k tvorbě vlastní elektronické taneční hudby kterou však podle vlastních slov „nechce příliš uspěchat …“. Skipworker patří nejen k nejstarším a nejznámějším DJ´s u nás, ale také k nejzkušenějším… Máte jedinečnou možnost poslechnout si dj hrajícího pod hlavičkou G-Productions, který v našem kraji není nijak oposlouchaný a nabízí kvalitní hudební zážitek.

DJ SKIPWORKER / DISCOGRAPHY:
TECHNO ENERGY 02 - MIX TAPE - A side / Next Era 1996
HOUSE PARTY 12.- MIX CD and TAPE / Next Era 1999
Bols Vodka (CD komerční sampler) / Next Era 2000
Metaxa - Sluneční koktejl (CD komerční sampler) / Next Era 2000


Skipworker Skipworker Skipworker Skipworker

Angelo Mike ¦ Grining ¦ Inigo Kennedy ¦  Jay Cortez ¦ Johannes Leonid ¦ Laura Level + Rodent ¦ Lucasch ¦ N.One ¦ Raa.o ¦ Roman Hyde ¦ Toky ¦ Trancegate ¦ User